• Zobacz więcej

  Studia na kierunku "Historia" w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych

 • Zobacz więcej

  Studia na kierunku "Stosunki Międzynarodowe" w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych

 • Zobacz więcej

  Studia na kierunku "Archeologia" w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych

 • Zobacz więcej

  Studia na kierunku "Media i Cywilizacja" w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych

 • Zobacz więcej

  Studia na kierunku "Studia nad Wojną i Wojskowością" w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych

Informacje podstawowe i rejestracja


Z przyjemnością informujemy, iż Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzi studia na kierunku Archeologia. Mamy nadzieję, że nasza nowa oferta dydaktyczna zaspokoi oczekiwania maturzystów zainteresowanych najdawniejszymi dziejami Pomorza i Europy, którzy do tej pory zmuszeni byli studiować poza Szczecinem.

Zakład Archeologii IHiSM US to dynamicznie rozwijająca się placówka. Prowadzimy badania na Pomorzu, w jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a także współpracujemy z ośrodkami archeologicznymi z całej Europy. Nasze badania dotyczą pełnego zakresu pradziejów, od okresu neandertalskiego po średniowiecze. Nasi studenci uczestniczą w badaniach, które cieszą się zainteresowaniem w Polsce i na świecie. Dzięki współpracy z uczelniami w Europie, studenci mają dostęp do szerokiej oferty staży i stypendiów.

Archeologia jest i pozostanie dziedziną elitarną. Warto jednak podkreślić, że studia archeologiczne w Szczecinie dają obecnie interesujące możliwości na rynku pracy, z uwagi na brak specjalistów i potrzeby związane z inwestycjami infrastrukturalnymi, wymuszającymi ratownicze badania archeologiczne. Z myślą o tych studentach, którzy pragną jedynie ciekawych studiów nie planując pozostania w zawodzie, nasza oferta dydaktyczna obejmuje też szereg zajęć podnoszących ich szanse na podstawowym rynku pracy, takich jak informatyka, intensywne lektoraty języków obcych i in.
 
Więcej informacji można uzyskać w naszej ulotce, oraz na stronach Zakładu Archeologii

REJESTRACJA I stopień.

REJESTRACJA II stopień.